زن كلاهبردار كه به بهانه رمالی و فالگیری، مبالغ كلانی را در سنندج از زنان متمول اخاذی كرده بود، با تلاش كارآگاهان پلیس آگاهی استان كردستان به دام افتاد.

سرهنگ محمد قنبری، رئیس پلیس آگاهی استان كردستان با بیان این خبر گفت: رسیدگی به این پرونده با شكایت یكی از شهروندان در دستور كار كارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی قرار گرفت. بنا به اظهارات شاكی، زنی با معرفی خود به نام «ل.ك» در پوشش فالگیر، پس از كلاهبرداری یك میلیون تومانی از او، متواری شده است

با دریافت مشخصات ظاهری و با این كه هیچ آدرسی از متهم در دست نبود، كارآگاهان زن پلیس آگاهی پس از ساعت‌ها كار اطلاعاتی و زیر نظر گرفتن محل‌هایی كه احتمال حضور متهم در آنها می‌رفت، موفق به شناسایی متهم شدند و یكی از كارآگاهان زن به عنوان مشتری، و به بهانه گرفتن فال و با در اختیار داشتن امكانات فنی به محل مورد نظر رفت و متهم را حین ارتكاب جرم دستگیر كرد.

كلاهبردار در بازجویی‌ها اعتراف كرد؛ پس از انتخاب سوژه‌های خود در آرایشگاه‌های زنانه كه اكثرا زنان ثروتمند بودند، با اغفال آنها و بیان این نكته كه با اجنه در ارتباط است و می‌تواند قفل مشكلات زندگی‌شان را باز كند از آنها مبالغ هنگفتی را اخاذی می‌كرد.

شگرد متهم به این صورت بود كه با تردستی خاصی، قفل‌هایی را در آستین خود جاسازی می‌كرد، سپس دست خود و فرد فریب خورده را درون تشتی كه روی آن با پارچه پوشیده شده بود، قرار می‌داد و بعد از بیرون آوردن قفل از تشت، ادعا می‌كرد كه قفل مشكلات فرد را باز كرده است. در ادامه، شوهر وی به دلیل همدستی با او، دستگیر شد و هر دو متهم پس از اعتراف به میلیون‌ها تومان كلاهبرداری با صدور قرار روانه زندان شدند.

سرهنگ قنبری با ابراز تاسف از این كه با وجود هشدارهای فراوان پلیس و دیدن تجربیات فراوان، هنوز عده زیادی براحتی فریب شیادان را می‌خورند، از شهروندان درخواست كرد در صورت مشاهده چنین مواردی، موضوع را بلافاصله به پلیس آگاهی گزارش دهند.


                     تنها به یاد خدا باش که کس جز او رحمان نیست

 

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 10 خرداد 1389    | توسط: سیدسالار سیدمومن    | طبقه بندی: حوادث،     |
نظرات()