دستگیری زن رمال با شكایت 20 زن و دختر جوان

خبرگزاری فارس: زن رمالی كه با فریب زنان و دختران جوان از آنها كلاهبرداری میلیونی می‌كرد، با شكایت 20 زن دستگیر شد.


سرگرد حسین یزدان جو، جانشین كلانتری 150 تهرانسر در گفت و گو باخبرنگار اجتماعی فارس با اعلام این خبر به تشریح كلاهبرداری این زن پرداخت 

*درگیری شاكیان با زن رمال 
ساعت 14 و 30 دقیقه دیروز سروان شادمان رئیس دایره اجتماعی كلانتری 150 تهرانسر در حین گشت‌زنی در شهرك پاسداران در تهرانسر متوجه تجمع و درگیری چند زن در مقابل خانه‌ای در آن منطقه شد . 
زنانی كه در آن محل تجمع كرده‌بودند، با شكایت از زن جوانی به نام سودابه مدعی شدند او از آنها به بهانه فالگیری كلاهبرداری كرده است . 
یكی از شاكیان در شكایت خود گفت: دوماه پیش یكی از دوستانم كارت تبلیغاتی این زن را به من داد و خواست پیش او بروم تا فال من را بگیرد . 
پس از چند مرحله رفتن پیش زن رمال او یك ماه پیش گفت، می‌خواهم حقیقتی را به تو بگویم امیدوارم توان شنیدن آن را داشته باشی. 
سودابه مدعی شده، مادرم سرطان دارد و تا 20 روز دیگر می‌میرد. پدرم هم هفته آینده با یك كامیون تصادف كرده و او نیز فوت می‌كند . 
با توجه به اینكه فضای خانه این زن حالتی روحانی داشت و بر روی در و دیوار آنجا عكس‌هایی از امامان بود به راحتی فریبش را خوردم از او خواستم هر كاری می‌تواند انجام دهد تا این اتفاق نیافتد. 
سودابه وقتی علاقه من به خانواده‌ام را دید گفت پدر و مادرت طلسم شده‌اند و باید 500 هزار تومان بدهی تا طلسم را باطل كنم . 
به خاطر اینكه این پول را همراه نداشتم دستبند ، گوشواره و گردنبندم را به او دادم . 
دختر 22 ساله ادامه داد: 20 روز از ماجرا گذشت ولی هیچ اتفاقی رخ نداد. یكروز در یك میهمانی متوجه شدم سودابه با این روش از چند نفر دیگر هم كلاهبرداری كرده است . 
با مشخص شدن كلاهبرداری‌های این زن به در خانه او رفتیم و خواستیم پول ما را بدهد. به او تا جمعه (امروز) مهلت دادیم پول ما را بدهد. صبح امروز سودابه بامن تماس گرفت و گفت؛ ساعت 8 صبح روز شنبه 31 تیرماه برای گرفتن پول خود را به خانه‌ام بیائید. 
من و دوستانم كه به رفتار آنها مشكوك شده‌بودیم ساعتی قبل به در خانه او آمدیم و موفق شدیم او رادر حال اسباب‌كشی پیدا كنیم . 
با طرح شكایت از سودابه ماموران او را دستگیر و به كلانتری منتقل كردند . 

*اعترافات زن رمال 
دربررسی‌های اولیه ماموران مشخص شد ،زن كلاهبردار به نام سودابه دارای تحصیلات فوق‌دیپلم است و به تنهایی در آن خانه زندگی می‌كرد. 
این زن با توزیع كارت ویزیت خود در میهمانی‌ها طعمه‌های خودرا جذب می‌كرد . 
سودابه كه خود را یلدا و سهیلا معرفی می‌كرد در بازجویی‌های اولیه منكر اتهام شد اما در ادامه لب به اعتراف گشوده و به ماموران گفت: از 15 سالگی با فالگیری آشنا شدم. یك سال قبل پس از جدا شدن از همسرم از این راه زندگی ام را می‌گذراندم. خانواده‌ام از این موضوع اطلاع داشتند . من از كسی كلاهبرداری نكردم فقط پس از گرفتن فال زنان، از آنها پول كمی می‌گرفتم. 
*هشدار به خانواده ها 
جانشین كلانتری تهرانسر ادامه داد: تا كنون 20 زن و دختر جوان از متهم شكایت كرده‌اند. این زن با اغفال طعمه‌های خود به بهانه درمان بیماری، حل كردن اختلافات و پیش‌گویی از آنها پول و طلا می‌گرفت. 
وی ادامه داد: این كلاهبرداران از اعتقادات مذهبی شهروندان سوء‌استفاده كرده و از آنها پول می‌گیرند. در مواردی نیز شاهد بودیم زنان و دخترانی به واسطه رفتن به خانه زنان فالگیر به خانه‌های فساد كشیده شده‌اند . 
یزدان جوخاطر نشان كرد، در بعضی مواقع نیز دخالت های این كلاهبرداران در زندگی شخصی افراد با عث از هم پاشیدن كانون خانواده ها شده است. 
* شكایت های جدید 
صبح امروز تعدادی از شاكیان زن رمال با مراجعه به كلانتری تهرانسر شكایت خود را مطرح كردند. یكی از شاكیان به خبرنگار اجتماعی فارس گفت: یك روز پیش زن رمال رفتم . او پس از گرفتن فال مدعی شد مادرم سرطان دارد و برای درمان او تمام طلاهایم به ارزش 800 هزار تومان را گرفت . پس از مدتی به پزشكی مراجعه كردیم و متوجه شدیم مادرم بیماری نداشته است . 
زن جوانی كه سودابه از او 350 هزار تومان كلاهبرداری كرده بود، نیز در شكایتش گفت: این زن ادعا می‌كرد به خاطر توسل به امامان قادر به درمان هر نوع بیماری است . من به خاطر ناراحتی چشمی خود به او مراجعه كردم . او پس از گرفتن پول دعایی خواند وگفت چشمت خوب می‌شود . پس از چند روز بیماری‌ام نه تنها درمان نشد بلكه حادتر نیز شد . 
نازنین زن جوان دیگری است كه زن رمال به بهانه درمان نازایی‌اش، از او كلاهبرداری كرده بود این زن پس از اطلاع از دستگیری سودابه به كلانتری آمد و در شكایت خود گفت: سودابه برای درمان نازایی من پول زیادی گرفت زن كلاهبردار می‌گفت، من را طلسم كرده‌اند به همین خاطر باید طلسم شكسته شود . پس از چند ماه ازماجرا ناراحتی‌ام خوب نشد . 
سودابه 23 ساله در صبح امروز پس از تكمیل تحقیقات از كلانتری به دادسرا فرستاده شد . 

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 9 خرداد 1389    | توسط: سیدسالار سیدمومن    | طبقه بندی: حوادث،     |
نظرات()