رمال کلاهبردار در تهران دستگیر شد

رمال کلاهبردار در تهران دستگیر شد متهم پس از دستگیری ادعا کرد: کوزه داخل خانه‌ام جن دارد

Click here to enlarge


ردی كه به بهانه رمالی از مردم كلاهبرداری می‌كرد، توسط ماموران پلیس آگاهی در تهران دستگیر شد. 
به گزارش سرویس حوادث بر اساس گزارش‌های مردمی واصله به پلیس آگاهی تهران بزرگ در اواخر سال 87، فردی با نام مستعار «درویش» به شیوه رمالی و دعانویسی، شهروندان را فریب داده و مبالغ هنگفتی از یك‌صد هزار تومان تا پنجاه میلیون تومان اخاذی می‌كرده است. 

طبق گفته شهروندان، این فرد به بهانه دریافت هزینه ساخت مسجد یا خانقاه، وجهی را از مراجعان دریافت كرده و ادعا می كرد با دعایی كه به آن‌ها می‌دهد، در عرض دو ماه پولشان دو برابر می‌شود. 
با توجه به كثرت اخبار و اطلاعات مردمی تیم ویژه‌ای از كارآگاهان اداره هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ (یگان ضربت)، رسیدگی به موضوع را در دستور كار خود قرار دادند. 
در تحقیقات كارآگاهان مشخص شد، این فرد، افراد زیادی را فریب داده و مدام در حال تغییر آدرس محل سكونت خود است كه این موضوع دستگیری او را با مشكل مواجه می‌كرد، تا این‌ كه محل كار «درویش» در شهرك راه‌آهن شناسایی شد. 
كاراگاهان اداره هشتم در 20 اردیبهشت ماه با زیر نظر قرار دادن محل كار این متهم متوجه تردد تعداد بسیاری از شهروندان كه اغلب آنان زنان و دختران بودند، شدند. 
در ادامه پلیس طی هماهنگی‌های انجام شده با بازپرس شعبه سوم دادسرای عمومی ناحیه پنج تهران، به عنوان مشتری وارد خانه فرد مورد نظر شد و مشاده كرد كه در طبقه دوم خانه مورد نظر كه دارای سالن بسیار بزرگی بود، حدود 15 تن در انتظار دیدن «درویش» بودند. 
«درویش» در حالی كه پشت میزی در وسط اتاق نشسته بود، برای مراجعه‌كنندگانی كه در نزدش طرح مشكل می‌كردند، نسخه‌ می‌نوشت و مبالغ هنگفتی را دریافت می‌كرد اما این مبلغ برای افرادی كه برای اولین ‌بار مراجعه كرده بودند، ناچیز بود. 
كاراگاهان پلیس آگاهی پس از گزارش موضوع به بازپرس و دریافت دستور قضایی در ساعت 16 در 24اردیبهشت وارد خانه مورد نظر شدند و «درویش» كه اسم واقعیش «حسین ـ الف» 65ساله بود را دستگیر كردند. همچنین در بازرسی از خانه او، 250 گرم حشیش و آلات و ادوات رمالی و دعانویسی، دو قبضه قمه و یك كوزه كه مرد رمال ادعا می‌كرد داخلش جن وجود دارد، را كشف و ضبط كردند. 
گفتنی است، یكی از شكات این پرونده زن 42ساله‌ای است كه به پلیس اعلام كرد كه از طریق یكی از دوستانش، با «درویش» آشنا شده و برای حل مشكلش مبلغ یك میلیون و 300 هزار تومان به فرد رمال داده است. 
گفته‌های شاكی دیگر این پرونده حاكی از آن است كه مرد كلاهبردار از سوژه خود خواسته است كه مبلغ 500 هزار تومان را داخل كوزه‌ای كه در آن جن‌ها هستند بیاندازد و اظهار كرده كه باید به جن‌ها بگوید او همسر «درویش» است كه برای این موضوع نیز باید به عقدش دربیاید و بر روی بدنش دعا بنویسد، اما این نقشه متهم ناتمام ماند. چون فرد شاكی با یك بهانه خود را از چنگ این مرد رمال رها كرده بود. 
سرهنگ عباسعلی محمدیان ـ رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ ـ با اعلام این خبر گفت: این متهم در اولین مراجعه شهروندان ساده‌دل، با چرب زبانی و سوءاستفاده از اعتقادات مردم، آن‌ها را فریب داده و برای جلب اعتماد آن‌ها مبالغ كمی از آنان دریافت می‌كرد، اما در مرحله بعدی مراجعه اگر فرد قادر به پرداخت مبلغ درخواستی او نبود با تهدید احضار روح و جن و همچنین فیلمبرداری از حضور این افراد در محل، ‌فرد را مجبور به پرداخت وجه می‌كرده است.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 4 خرداد 1389    | توسط:    | طبقه بندی:    |
نظرات() 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic