فارغ‌التحصیل رمالی دستگیر شد
 مرد رمالی كه پس از فارغ‌التحصیل شدن در رشته رمالی در یكی از كشورهای همسایه، به آزار و اذیت زنان و اخاذی از آنها اقدام می‌كرد، دستگیر شد.
 ماجرای كلاهبرداری این مرد رمال هنگامی در دستور كار ماموران پلیس آگاهی در یكی از شهرهای آذربایجان غربی قرار گرفت كه زنی با مراجعه به دادسرا با ارائه شكایتی عنوان كرد: وقتی در زندگی با مشكلات خانوادگی روبه‌رو شدم، به توصیه یكی از همسایگان، نزد مرد رمالی رفتم و از او خواستم تا نسبت به رفع مشكلات من اقدام كند.


وی افزود: مرد رمال با دریافت مبالغی كلان به من قول داد اگر به توصیه‌های او عمل كنم، بزودی اختلافات میان من و همسرم كه رفته رفته غیرقابل تحمل می‌شد، رفع خواهد شد. 

شاكی اضافه كرد: برای بار دوم كه به منزل مرد رمال رفتم؛ او با دارویی مرا بی‌هوش كرد و زمانی به خود آمدم كه متوجه شدم مرد رمال مرا مورد آزار و اذیت قرار داده است. وقتی به مرد رمال اعتراض كردم، مرا تهدید كرد در صورتی كه علیه او شكایت كنم، تصاویر غیراخلاقی تهیه شده از مرا منتشر خواهد كرد و در ادامه با طلسم كردن زندگی‌ام، باعث خواهد شد تا شوهرم مرا طلاق دهد.

شكایت‌های مشابه

با مطرح شدن این شكایت، چند زن و دختر جوان نیز شكایت‌های مشابهی را در دادسرا مطرح كردند و با ارجاع پرونده به پلیس آگاهی، تحقیقات كارآگاهان در این زمینه آغاز شد. 

با بررسی و كنترل محل سكونت مرد رمال، مشخص شد به دلیل تبلیغات گسترده این فرد، اشخاص زیادی كه دچار مشكل هستند، به منزل مرد رمال مراجعه و با باور دروغ‌های وی، زمینه‌های كلاهبرداری او را فراهم می‌كنند. این گزارش حاكی است، با جمع‌بندی اطلاعات مربوط به مرد رمال ماموران با دستور قضایی وارد خانه او شدند و از این محل 23 جلد كتاب رمالی، دندان مار و دیگر لوازم مربوط به متهم را كشف و ضبط كردند.

فارغ‌التحصیل رمالی

با تحقیق از مرد رمال، وی اعتراف كرد چند سال پیش از دانشگاه یكی از كشورهای همسایه در رشته رمالی تحصیلات خود را به پایان رسانده و مدرك دانشگاهی دریافت كرده است. 

متهم افزود: پس از پایان تحصیلات و حضور در كشور به صورت گسترده رمالی می‌كردم و بیشتر كسانی كه به من مراجعه می‌كردند، افرادی بودند كه در زمینه ازدواج، شغل، بیماری و ... مشكل داشتند. 

وی افزود: با تبلیغات گسترده در چندین شهر، افراد مختلفی از جمله بیماران لاعلاج به من مراجعه می‌كردند و من نیز برای آنها  داروهای گیاهی تجویز می‌كردم. متهم اضافه كرد: در این مدت در پی ارتباط با 6 زن پس از جلب اعتماد، آنها  را بی‌هوش كرده و مورد آزار و اذیت قرار دادم و قصد ترك شهرستان را داشتم كه پلیس مرا دستگیر كرد.

دستور تحقیقات

به دنبال این اعترافات، دستور بازداشت متهم صادر و پرونده برای بررسی سوابق، اظهارات متهم و شناسایی شاكیان به پلیس آگاهی ارسال شد. سرهنگ احمدی، رئیس مركز ارتباط رسانه‌ای ناجا از مردم خواست مراقب افراد شیادی كه با تبلیغات دروغین و صرفا به قصد سودجویی، در قالب رمالی كلاهبرداری می‌كنند و باعث نابودی كانون خانواده‌ها می‌شوند، باشند. 

وی افزود: در صورت مشاهده این افراد، موضوع را به مركز فوریت‌های پلیسی 110 گزارش كنید.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 3 خرداد 1389    | توسط: سیدسالار سیدمومن    | طبقه بندی: حوادث،     |
نظرات()