از چندی پیش گزارش‌هایی در ارتباط با فعالیت یك مرد شیاد در یكی از روستاهای استان گیلان در پوشش رمالی به پلیس آگاهی ارسال می‌شد كه بررسی این گزارش‌ها نشان داد فردی كه سواد خواندن و نوشتن ندارد ، با ادعاهای عجیب و غریب مردم روستا را فریب داده و به بهانه حل مشكلات و حتی مداوای بیماری‌های لاعلاج، مبالغ گزافی را از مردم دریافت می‌كند.

سرهنگ عبدالله قاسمی ، رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی در این باره گفت: پس از تایید گزارش‌های ارسالی مردم، موضوع به مرجع قضایی اطلاع داده شد و با دستور قضایی مرد رمال در حالی كه چندین نفر در انتظار ورود به اتاق او بودند، دستگیر شد.

 

سرهنگ قاسمی افزود: با دستگیری مرد رمال مقادیری ابزار و ادوات رمالی از جمله انواع قفل، نعل اسب، بطری حاوی خون مرغ و كاغذهایی كه اشكال عجیب و غریبی با خون مرغ روی آن نوشته شده بود، كشف و ضبط شد.

با تحقیق از مرد رمال ، وی اعتراف كرد از چندی پیش با تبلیغات واهی و اغواكننده و به بهانه نوشتن دعای مهر و محبت، كاغذهایی را كه با خون مرغ، اشكال عجیب روی آن ترسیم كرده بود در اختیار خانم‌ها قرار می‌داده و از آنها می‌خواسته است تا با دفن این كاغذها در حاشیه رودخانه، مهر و محبت جذب كنند و بیماری‌هایشان نیز درمان شود.

متهم در بخش دیگری از اعترافات خود گفت: هر بار پس از دریافت مبالغ كلان از مراجعه‌كنندگان به نادانی آنها می‌خندیدم، زیرا در میان افراد مراجعه‌كننده خانمی بود كه تاكنون 10 بار برای حل مشكل خود پیش من آمده بود و با وجود پرداخت پول‌های كلان، با این‌كه مشكلی از وی حل نشده بود، برای بار یازدهم به خانه من آمده بودكه پلیس مرا در حضور وی دستگیر كرد.

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی تصریح كرد، پس از اعتراف متهم و صدور قرار قانونی وی روانه زندان شد تا پرونده اتهامی‌اش بزودی در دادگاه كیفری رسیدگی شود.

دستگیری رمال مزاحم

گزارش دیگری در این باره حاكی است، یك رمال كه در اماكن عمومی با خانم‌ها ارتباط برقرار می‌كرد با شكایت یك زن جوان به اتهام مزاحمت و اخاذی دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار جام‌جم از اصفهان، رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: فردی به نام «نعیمه ـ ت» با مراجعه به پلیس آگاهی استان عنوان كرد، یك ماه پیش هنگام رفتن به سر كار سوار یك دستگاه خودروی پراید به رانندگی فردی میانسال شدم كه وی خود را فالگیر معرفی و ادعا كرد قادر است مشكلات مرا برطرف كند. من نیز یك‌سری اطلاعات شخصی و خانوادگی و حتی شماره تلفن همراه خود را به وی دادم، اما او نه تنها برایم كاری نكرد بلكه مدتی است با ارسال پیامك و تماس تلفنی برایم ایجاد مزاحمت می‌كند.

حسین حسین‌زاده افزود: پس از اظهارات این زن تحقیقات در مورد شناسایی متهم آغاز و سرانجام رمال كلاهبردار به نام «غلامرضا ـ پ» در اقدامی غافلگیرانه دستگیر شد.

وی یادآور شد: در بازرسی از منزل نامبرده تعدادی آلات و ادوات رمالی و فالگیری كشف و ضبط شد.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: در تحقیقات بیشتری كه از سوی كارآگاهان پلیس صورت گرفت، مشخص شد متهم با ترفندهای خاص، خود را رمال و فالگیر معرفی كرده و پس از جلب اعتماد طعمه‌های خود آنان را به منزل برده و ضمن آزار و اذیت، از آنان اخاذی ‌كرده است.

وی با بیان این كه تاكنون 6 نفر از كسانی كه این فرد آنها را اغفال كرده است، شناسایی‌ شده‌اند، گفت: در این زمینه پرونده تشكیل شده و تحقیقات از متهم ادامه دارد.


نوشته شده در تاریخ دوشنبه 3 خرداد 1389    | توسط: سیدسالار سیدمومن    | طبقه بندی: حوادث،     |
نظرات()